co1

کولر آبی

کولر آبی دستگاهی است که هوا را از طریق تبخیر آب خنک می کند. خنک کنندگی تبخیری با سیستم های تهویه مطبوع رایج که از چرخه یخچالی جذبی یا چرخه تبخیر-تراکم برای خنک کردن استفاده می کنند تفاوت دارد. خنک کنندگی تبخیر آبی از آنتالپی بزرگ آب برای بخار شدن سود می برد. در تغییر فاز آب مایع به بخار آب، دمای هوای خشک به شدت افت می کند، که از این طریق با انرژی بسیار کمتری نسبت به چرخه های یخچالی هوا را خنک می کند. در شرایط آب و هوایی بسیار خشک، کولر آبی یک مزیت بیشتر هم دارد و آن اینکه با افزودن رطوبت به هوای محیط، موجبات آسایش افراد داخل ساختمان را فراهم می آورد.

m1

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ماشینی است که برای شستشوی البسه و انواع پارچه استفاده می شود. این واژه به ماشین هایی گفته می شود که در مقابل خشک شویی یا شستشوی فراصوت قرار می گیرند. شستشو شامل خیساندن، فشردن و سابیدن و مالش البسه به یکدیگر در آب و معمولا همراه سفید کننده یا پودر شوینده است. ساده ترین ماشین ها ممکن است فقط به سادگی لباسها را به هم بزنند؛ لباسشویی های اتوماتیک ممکن است در یک چرخه شستشو، آبگیری، تخلیه، شستشو و گرم کردن را هم انجام دهند. اغلب ماشین های لباسشویی مقدار زیادی از آب شستشو را از لباس بیرون می کشند اما آنرا کاملا خشک نمی کنند.

d2

ماشین ظرفشویی

یک ماشین ظرفشویی وسیله ای مکانیکی برای شستن ظرفها و لوازم تناول غذا است. از ماشین ظرفشویی در رستوران ها و منازل مسکونی استفاده می کنند. بر خلاف شستن دستی ظرفها که عمدتا به عملیات فیزیکی سابیدن برای پاک کردن آنها وابسته است، ماشین ظرفشویی ظرفها را به کمک پاشش آب گرم، با دمای بین 55 و 75 درجه سانتی گراد و دماهای پایین تر برای اجسام ظریف تمیز می کند. مخلوطی از آب و شوینده توسط یک پمپ به گردش در می آید. آب به یک یا چند بازوی گردان آبپاش پمپ شده و از آنجا با فشار مخلوط شوینده به روی ظرفها ریخته می شود. هنگامی که شستشو تمام شد، آب گرم بیشتری به داخل پمپ شده و چرخه آبکشی شروع می شود. پس از اتمام چرخه آبکشی و تخلیه آب، یک المنت گرمکن در پایین دستگاه هوا را گرم کرده تا ظرف ها خشک شوند. برخی موارد از یک خشک کن کمکی برای از بین بردن لکه های آب روی ظرف ها استفاده می شود.

h2

آبگرمکن

گرم کردن آب یک فرایند ترمودینامیکی است که از یک منبع انرژی برای افزایش دمای آب استفاده می کند. موارد استفاده خانگی معمول برای آبکرمکن شامل پخت و پز، نظافت، حمام و گرم کردن محیط می شود. در صنعت، آب گرم و بخار آب موارد استفاده فراوانی دارد. در موارد خانگی، آب را به طور سنتی در منبعی گرم می کنند که به آن آبگرمکن گفته می شود. این منبع فلزی که مقدار مشخصی آب را گرم می کند، نمی تواند دمای آب را به طور مداوم، ثابت نگه دارد. آب گرم طبیعی به ندرت اتفاق می افتد، معمولا در چشمه های آب گرم طبیعی. دما آب با میزان مصرف تغییر کرده و با افزایش نرخ مصرف خنک تر می شود.

 

تلفن: 82115  و 4-88736860
خدمات پس از فروش : 82119  و 2-82113500
دورنگار :  82113300  و 88730506
پست الکترونیک : info@sepehrelectric.com
شبکه های اجتماعی :

Facebook googleplus instagram